O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Kielce – Raj dla dzieci Kielce – Raj dla dzieci

 

„Kielce – Raj dla dzieci” – pod takim hasłem Dzień Dziecka w Kielcach i ościennych gminach trwać będzie w tym roku cztery dni – od 31 maja do 3 czerwca. Program imprezy wypełniony jest atrakcjami dla rodzin z dziećmi, a najważniejszym wydarzeniem będzie spektakl „Alicja w Krainie Czarów” wystawiony w Amfiteatrze Kadzielnia.

Widowisko taneczne roku
„Alicja w Krainie Czarów” to najpopularniejsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca. Widzowie zobaczą je w Dniu Dziecka, 1 czerwca, w wyjątkowej scenerii Amfiteatru Kadzielnia. To największy i najbardziej malowniczy amfiteatr w Polsce, jest bowiem usytuowany w dawnym kamieniołomie, otoczony skalnymi ścianami.
Twórcami spektaklu są Elżbieta i Grzegorz Pańtakowie kierujący KTT. Choreografowie opowiadają przygody Alicji poprzez różnorodne style tańca: poczynając od stepowania, poprzez rewię, musical i taniec jazzowy po taniec współczesny. W spektaklu wystąpi ponad 80 artystów, którzy zaprezentują blisko 500 bajkowych kostiumów autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej. W wersji plenerowej widowisko zostanie wzbogacone o nowe postaci i poszerzone o wieloosobowe sceny zbiorowe. Pojawią się akrobaci, żonglerka ogniem oraz inne efekty inscenizacyjne, wprowadzające widzów w Krainę Czarów. W przestrzeni amfiteatru widzów zabawiać będą dodatkowo kataryniarze, klauni i szczudlarze. Początek o godzinie 19.30.

Weekend Dziecka
Podczas czerwcowego długiego weekendu centrum Kielc za sprawą propozycji kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, pokazów naukowych, parad, prezentacji przygotowanych
w ramach cyklicznej akcji „Budzenie Sienkiewki”, stanie się wielkim placem zabaw. Swoją ofertę przedstawią instytucje kultury, edukacji i ośrodki sportowe oraz właściciele i operatorzy atrakcji turystycznych i miejsc rozrywki. W programie znalazły się m.in. koncert zespołu Małe TGD, spektakl uliczny „Zaułek Figlarzy” czy wystawa „Miniatury starych aut”. Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty z cyklu „Korona jest zielona” i „Niemapa dla dzieciaka” oraz trening karate, które odbędą się 31 maja w Parku Miejskim.

Do projektu włączyła się nawet Politechnika Świętokrzyska, która swoje sale wykładowe 1 czerwca zmieni w Świat Młodego Odkrywcy z naukowymi prezentacjami. Centrum Geoedukacji szykuje imprezę „GEOlogiczny Czas Dzieci” i zaprasza do zwiedzania Galerii Ziemi wraz z Kapsułą 5D. Pokazy zaprezentują także Energetyczne Centrum Nauki i Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Propozycje przygotowywane poza Kielcami, to m.in. Noc na Zamku w Chęcinach, dawne gry i zabawy w Parku Etnograficznym w Tokarni, Dzień Dziecka w Chmielniku czy Krajnie. Wiele atrakcji będzie bezpłatnych, z niektórych będzie można skorzystać, uzyskując rabat na hasło: „Kielce – Raj dla dzieci”. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.rajdladzieci.kielce.eu.

Wydarzenie będzie inauguracją wieloletniej kampanii promocyjnej „Kielce – Raj dla dzieci”, którą miasto przygotowuje we współpracy z ościennymi gminami, touroperatorami, a także z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego i Oddziałem Świętokrzyskim PTTK.

 

Kielce – Raj dla dzieci Powrót do listy artykułów