O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Justyna Żukowska: Atrakcje Kielc i okolic Justyna Żukowska: Atrakcje Kielc i okolic

Kielce mają długą i bogatą historię: prapoczątki sięgają IX wieku, ale dziś jest to nowoczesne miasto, z dobrze rozwiniętą bazą obiektów sportowych, posiadające naturalne warunki zachęcające do uprawiania aktywnego wypoczynku. To także miasto, o którym mówi się, że jest „największym muzeum geologicznym w Europie”: znajduje się tutaj pięć rezerwatów geologicznych z różnorodnymi formacjami. Ulica Sienkiewicza – kielecki deptak wygrała konkurs piękności ogłoszony wśród ulic polskich miast. Dobrze rozwinięta sieć hoteli na przyzwoitym poziomie gwarantuje godziwy wypoczynek, zarówno na weekend jak i dłuższy urlop, także z dziećmi.

W Kielcach znajdują się ścieżki rowerowe zarówno dla początkujących rowerzystów jak i dla miłośników kolarstwa górskiego. Dla kolarzy górskich wytyczono po dwie trasy na Telegrafie i wokół Góry Pierścienicy. Trasy wokół Pierścienicy, oznaczone kolorem czerwonym i niebieskim, przebiegają po terenie leśnym. Są to trasy urozmaicone wysokościowo, o dość dużym stopniu trudności. Trasa „czerwona” wytyczona jest po zboczu Pierścienicy (na terenach dawnej Skoczni) i jest trasą stosunkowo krótką, ale wymagającą intensywnego wysiłku. Trasa „niebieska” ciągnie się prawie wzdłuż całego Pasma Posłowickiego i jest znacznie dłuższa niż „czerwona”. Jej część przebiega wzdłuż asfaltowej drogi leśnej, po południowej stronie pasma górskiego. Na stokach najwyższego na terenie miasta Telegrafu (408 m n.p.m.) wytyczono trasę dla najbardziej zaawansowanych. Problemy z pokonaniem tej trasy mają nawet zawodnicy wyczynowo uprawiający kolarstwo.

W mieście znajduje się dziewięć hal sportowych, pięć basenów (w tym trzy kryte), osiem dużych sal treningowych, pięć stadionów (lekkoatletyczny, wielofunkcyjny oraz trzy piłkarskie), osiem boisk do piłki nożnej, a także korty tenisowe i trasy narciarskie z wyciągami. Miłośnikom sportów bardziej ekstremalnych proponujemy wyścigowy tor samochodowy w Miedzianej Górze (tuż pod Kielcami), lotnisko sportowe w Masłowie. Tereny wokół miasta upodobali sobie kierowcy quadów i nic w tym dziwnego: to tutaj odbywają się kwalifikacje słynnych rajdów motocyklowych enduro. Są również miejsca atrakcyjne dla tych, którzy lubią się wspinać i dla speleologów. Swoje ulubione miejsca mają również paralotniarze. W Kielcach i w ich niedalekim sąsiedztwie znajdują się ośrodki jazdy konnej. Innego typu atrakcje zapewnia park linowy na Stadionie: na żądnych wrażeń czekają tam trzy trasy w koronach drzew, każda o innym stopniu trudności. Są również miejsca przeznaczone do uprawiania sportów wodnych, czy do spokojnego wypoczynku nad wodą.

Dzieci z pewnością urzeknieświat dinozaurów, jakby zatrzymanych w czasie w Parku Jurajskim w Bałtowie (ok. 60 km od Kielc). Gady żyjące współcześnie można oglądać na Stadionie w Kielcach. W Muzeum Zabawy i Zabawki w Kielcach milusińscy mają okazję pobawić się zabawkami ulubionymi przez swoich pradziadków, dziadków czy rodziców, poznać lalki i inne akcesoria do zabawy z całego świata. Na prawie 700 metrach zobaczyć można zbiór kilku tysięcy zabawek. Wśród najcenniejszych eksponatów znajduje się m.in. niemiecka woskowa lalka z XVIII wieku, lalki z porcelanowymi głowami w strojach z przełomu XIX i XX wieku, ołowiane żołnierzyki z XIX wieku. Poza zabawkami historycznymi w muzeum zobaczyć można również zabawki ludowe. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki u sympatycznego Koziołka Matołka w Pacanowie dostarczy niezapomniaych wrażeń. Ekscytujące wędrówki w labiryntach kukurydzy w Kurozwękach pozostaną na długo w pamięci. Przejażdżka ciuchcią Ekspres Ponidzie przez piękne okolice Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego daje możliwość obejrzenia rzadkich, oryginalnych gatunków ptaków i roślin objętych całkowitą bądź częściową ochroną, a ponadto urok ciuchci i jazda nią na długo pozostają dzieciom w pamięci.

Znakomitą rozrywką rodzinną może być udział we współczesnych grach terenowych „Na Szlaku Świętokrzyskich Legend”, organizowanych przez podkieleckie gminy. Scenariusze gier terenowych są pomyślane tak, że uczestnik jest jednocześnie widzem tajemniczych i magicznych wydarzeń, których nie sposób przewidzieć: trasy wędrówek wiodą przez okolice słynące z lokalnych czarów, czarownic, zbójów i innych stworów – jakie ludzka fantazja stworzyła wieki temu. Zresztą, czy tylko fantazja?... Zatem jeśli naszą przygodę rozpoczniemy w gminie Bieliny na swojej drodze z pewnością spotkamy zbója Kaka. Ciekawe, kogo możemy spotkać przy Diabelskim Kamieniu…. Po zakończeniu gry uczestnicy zasiadają do wspólnej biesiady, by popróbować smakołyków miejscowej kuchni: kiszki z piekielnego kociołka, gołek zbója Kaka, diabelskich kołaczy i sabatowych przysmaków.

Justyna Żukowska

Justyna Żukowska: Atrakcje Kielc i okolic Powrót do listy artykułów