O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Kielce zapraszają Kielce zapraszają

… na rowery

Najstarszy rowerowy szlak wiedzie przez centrum łącząc atrakcyjne tereny zielone: Zalew i las na Stadionie. Na przeważającym odcinku ścieżka biegnie wzdłuż rzeki Silnicy. Jadąc nią na północ dojedziemy do Zalewu i malowniczych pagórków wokół. W sezonie letnim na przystani można wypożyczyć rower wodny. Wracając na południe przejeżdża się przez centrum: place zabaw w dolinie Silnicy, przecina się główny kielecki deptak ul. Sienkiewicza, gdzie warto zatrzymać się na chwilę przysiadając na ławeczce legendarnego emisariusza z czasów II wojny światowej, Jana Karskiego. Ścieżka wiedzie bokiem parku, po bezkolizyjnym przejeździe przez dno Silnicy wyjeżdża się w pobliżu Alei Sław – kolejne warte zatrzymania się miejsce z główkami wybitnych osobistości ze świata kultury. Ścieżka omija Kadzielnię - dawne wyrobisko kamienia z imponującym amfiteatrem i udostępnionymi do zwiedzania jaskiniami, podąża do lasu na Stadionie gdzie wytyczono dwie trasy rowerowe: czerwoną dla ambitnych rowerzystów i niebieską dla tych lubiących łatwiejsze zjazdy. Na terenie Stadionu Leśnego wytyczono także rowerowy tor przeszkód. Kierunek ruchu wyznaczają tam znaki drogowe. Najlepszy dojazd to tej trasy, od ulicy Szczepaniaka. Strudzeni pokrzepić się mogą w restauracji Leśny Dwór położonej obok stadionu lekkoatletycznego lub przy wyciągu narciarskim. Warto wdrapać się z rowerem na szczyt Pierścienicy, bo stamtąd jest przepiękna panorama na Kielce. Ścieżka rowerowa przecina także Kielce w kierunku wschód - zachód. Znad Zalewu możemy odbić na wschód w sąsiedztwie apartamentowców i przez osiedle Uroczysko przejechać bezpiecznie ul. Warszawską do Parku Dygasińskiego, gdzie przygotowano specjalny placyk dla rowerzystów.
Stamtąd można kontynuować wyprawę polami w kierunku Cedzyny, udać się na wschód w stronę Tesco, lub okrążyć osiedla Świętokrzyskie i Na Stoku wracając nad Zalew. Można też skierować się ul. Solidarności – chodnikiem poprowadzona jest ścieżka rowerowa, w stronę centrum. W ten sposób wygodnie dojedzie się do kolejnych kieleckich atrakcji: rezerwatu Wietrznia (trzeba skręcić w ul. Wojska Polskiego), na Telegraf lub Stadion.
Na Telegrafie jest tor dla miłośników downhillu, a trudy wspinaczki na górę nagrodzi widok na miasto i okolice rozciągający się ze szczytu. Jadąc w dół do ulicy Kieleckiej można spotkać znaki trasy rowerowej z gminy Morawica prowadzące przez lasy, obok zbiornika w Łabędziowie. Znad Zalewu – po pokonaniu podziemnego przejazdu pod ul. Jesionową można skręcić na północ w stronę Gruchawki. Ścieżka doprowadza do zielonych terenów. Kolejny interesujący zjazd z głównej ścieżki to odbicie na zachód w ul. Żytnią i Grunwaldzką (nowy przejazd pod torami) by dojechać do rezerwatu Ślichowice. Obok rezerwatu znajduje się tor dla rowerów. Można też skręcić z ul. Grunwaldzkiej w ul. Gwarków i dojechać na Karczówkę z zabytkowym kościołem i klasztorem. Tu zaczyna się wyznakowany szlak do Piekoszowa a w zasięgu są okoliczne górki: Brusznia z krzyżem na szczycie, Dalnia i Grabina skąd przepiękne widoki na okolicę. Można nabrać apetytu na dalsze wyprawy.

…. i piesze wycieczki

Przepięknie położone Kielce, bogate w zabytki zarówno te wytworzone przez człowieka jak i naturę warte są bliższego poznania. Ułatwią to wyznakowane szlaki turystyczne. W Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Artystów w samym centrum miasta można otrzymać mapy i foldery opisujące trasy wiodące po mieście i okolicach. Tam też rozpoczynają się szlaki zielony i niebieski, żółty tworzy pętlę wokół miasta – jego umowny początek znajduje się koło stacji wyciągu narciarskiego na Pierścienicy na kieleckim Stadionie. Oznaczenie szlaków to kwadraty z białym i kolorowym trójkątem. Szlak zielony wiedzie przez rezerwaty Kadzielnia i Wietrznia na Bukówkę. Podążający nim mogą zobaczyć tereny dawnych kamieniołomów. Na Kadzielni udostępniono do zwiedzania jaskinie, na Wietrzni powstaje Geologiczne Centrum Edukacyjne i wkrótce będzie to jedno z ciekawszych miejsc w mieście. Szlak liczy 7 km, na Bukówce łączy się ze szlakiem żółtym. Szlak niebieski prowadzi także przez rezerwat Kadzielnia a następnie do lasu na Stadionie – interesującego kompleksu rekreacyjnego, w którym są ścieżki sportowe, boiska, zimą jest czynny wyciąg narciarski. Na Stadionie działają trzy restauracje, ośrodek jazdy konnej. Na Pierścienicy połączenie ze szlakiem żółtym. Całość to ok. 4,5 km. Szlak żółty wiedzie wokół miasta i warto pokonywać go etapami wybierając interesujące miejsca. Z Pierścienicy na kieleckim Stadionie (piękny widok na miasto) lasami prowadzi przez rezerwat Biesak (wyrobisko zalane wodą) na Słowik (7 km), następnie przez Dobromyśl, osiedle Ślichowice do rezerwatu Śluchowice, gdzie podziwiać można bardzo ładny fałd skalny, wieczorem rezerwat jest pięknie oświetlony (13,5 km). Stąd polami i lasami można przejść na Gruchawkę (6 km) a następnie do rezerwatu Sufraganiec i na osiedle Dąbrowa (6 km). Teraz podziwiając przepiękne krajobrazy – m.in. na Góry Świętokrzyskie i Kielce dochodzimy przez Dąbrowę do Masłowa i dalej do ulicy Sandomierskiej (9 km). Szlak wiedzie polami przez Zagórze na Bukówkę a stamtąd lasem do Dymin (8 km). Ostatni, najkrótszy odcinek to spacer lasem do miejsca gdzie szlak się zaczyna na górę Pierścienicę (2 km).

Lidia Cichocka

Kielce zapraszają Powrót do listy artykułów