O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Autobusy made in Starachowice – MAN Bus Autobusy made in Starachowice – MAN Bus

 

Należąca do niemieckiej Grupy MAN Truck & Bus AG firma MAN Bus Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku od 1999 roku. Zajmujemy się produkcją niskopodłogowych autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym, hybrydowym oraz na gaz ziemny. Rocznie starachowicką fabrykę opuszcza ponad 2000 pojazdów oraz około 700 podwozi samojezdnych.

Niezawodność, innowacyjność, dynamika i otwartość to wartości, które od zawsze cechowały ludzi pracujących w firmie MAN. Stanowią podstawę naszego dotychczasowego sukcesu i są jego gwarancją na przyszłość. W zakładzie w Starachowicach zatrudniamy prawie 2100 wykwalifikowanych pracowników, a dbałość o najwyższą jakość produktów jest naszym codziennym standardem.

W 2014 roku zarząd MAN podjął decyzję o przeniesieniu produkcji kompletnych autobusów niskopodłogowych z zakładu w Poznaniu do Starachowic. Z tego powodu w latach 2015-2016 starachowicka fabryka, której początki sięgają roku 1920, przeszła gruntowną przemianę. Powstały nowe obiekty, a stare budynki gruntownie wyremontowano. Przeniesienie nowych procesów wymagało znaczących zmian w obszarze produkcji. W związku z restrukturyzacją starachowickiej fabryki w regionie powstało kilkaset nowych miejsc pracy.

Na terenie zakładu stworzono nowoczesne Centrum Obsługi Klienta, w którym klienci z całego świata odbierają gotowe autobusy. Wśród krajów, które doceniły światową jakość „made in Starachowice” są nie tylko Niemcy, Francja, Holandia czy Norwegia, ale również Chiny czy Turkmenistan. Wyprodukowany w starachowickiej fabryce przegubowy autobus miejski MAN Lion’s City GL otrzymał prestiżową nagrodę „Bus of the Year 2015”.

W zakładzie stanął także elegancki budynek socjalno-biurowy, w którym urządzono m.in. nowoczesną stołówkę dla pracowników. Fasady wszystkich hal odnowiono, zakład może się pochwalić także nowymi drogami, placami oraz parkingiem dla gotowych autobusów o powierzchni 26 tys. m². Powstała stacja paliw, w której można zatankować m.in. CNG. W ramach przygotowań do produkcji kompletnych autobusów wybudowano kabinę do badania ich szczelności oraz myjnię autobusową. Od połowy 2016 roku na teren zakładu można się dostać nowoczesnym wjazdem. W niespełna dwa lata fabryka przeszła gruntowną przemianę i zyskała zupełnie nowe oblicze. O starych czasach przypomina jeszcze tylko budynek główny – siedziba zarządu, który także zostanie wyremontowany.

Realizując działania restrukturyzacyjne, zakład MAN Bus Starachowice nie zapomina o ochronie środowiska. Dzięki trzem zainstalowanym w 2015 roku blokom energetyczno-cieplnym udało się zredukować emisję dwutlenku węgla o ponad 4 tysiące ton!

W ramach poszukiwania wykwalifikowanej kadry, MAN Bus współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Politechniką Świętokrzyską, realizując m.in. program „Studiuj i pracuj z MAN”. We wrześniu 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach ruszyła klasa patronacka MAN, w której 16 uczniów kształci się w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych. Kolejna klasa rozpocznie edukację we wrześniu tego roku.

Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta. Aby spełnić jego oczekiwania i zapewnić najwyższą jakość swoich wyrobów, zakład rozwinął specjalistyczne technologie produkcyjne. Fabryka MAN Starachowice, jako jedyny producent autobusów w Polsce, posiada w pełni zautomatyzowane urządzenie do kataforezy, tj. najnowocześniejszą linię do zabezpieczania antykorozyjnego pojazdów. Wykwalifikowani pracownicy, własny ośrodek kształcenia spawaczy, doskonale wyposażone laboratoria pomiarowe oraz nowoczesny park maszynowy są gwarancją najwyższych standardów produkcyjnych.

MAN Bus Sp. z o.o.
Oddział w Starachowicach
27-200 Starachowice, ul. 1 Maja 12
tel. +48 41 273 41 10
fax: +48 41 273 41 11
www.mantruckandbus.pl

 

Autobusy made in Starachowice – MAN Bus Powrót do listy artykułów